1970 li yıllarda Japon üretimi kuvars (Quartz) saatlerin İsviçre üretimi mekanik saatlerin önüne geçmeye başlamasıyla sektörde zorluk çekmeye başlayan İsviçre zamanla bu duruma ayak uydurmuş ve Nicolas Hayek tavsiyeleri ve öncülüğü ile Swatch markasıyla sektöre girerek büyük bir başarı yakalamıştır.

Kuvars (Quartz) saatler mekanik saatlerin yakalayamadığı dakikliği yakalayarak piyasaya çıktığı dönemde büyük etki oluşturmuştur. Mekanik saatlerde günlük ortalama 15 saniye ileri gitme yada geri kalma opsiyonu bulunmaktaydı fakat quartz saatlerde bu sorun ortadan kaldırılarak tam dakik bir değere ulaşılmıştır.

İsviçre saat endüstrisinin kurtarıcısı olarak bilinen Nicolas Hayek saat üreticilerinin müşterilerin beklentilerine pek aldırış etmeden, saatlerin yüksek fiyatlarını meşrulaştırabilmek için teknolojiye yoğunlaştıklarını ve sadece saatlerin kalitesine vurgu yaptıklarını fark ediyor. Bunun bir hata olduğunu düşünen Hayek, üreticilerin kendi yarattıkları bir teknoloji ve kalite ideali peşinden koşmak yerine, dikkatlerini müşteri beklentilerine ve saatlerin marka mesajına çevirmesi gerektiğini öne sürüyor.

Kapalı kasa modeliyle kapaksız bir saat üretmeye başlayan swatch saat modelleri rengarenk ve desenli modelleriyle sektörde hızlı bir büyüme yakalayarak kısa sürede milyonlarca satış rakamına ulaşmıştır. Swatch saat modellerinin kapalı kasa olması sebebiyle tamir konusunda servis dışında saat tamircisi bulmak zor olmaktadır. Her saat tamircisi bu modellere müdahale edemediğinden saatini tamir ettirmek isteyen kullanıcılar zorluk çekmektedir.

Swatch saat tamiri ve için bizimle iletişime geçerek saatinizle ilgili arıza tespiti yaptırabilir ve süreçle ilgili fiyat alabilirsiniz.

Ayrıca swatch saatinizin cam çiziklerini sildirebilir ve swatch saat kayışı ve swatch saat kordonu için fiyat alabilirsiniz

Bir yanıt yazın