Swatch Saat Tamiri – Swatch YCS410GX Tamiri

0

Swatch saat tamiri için usta bulma konusunda swatch saat kullancıları maalesef çok zorluk çekmektedir. Swatch saatler monoblok tasarımdan oluştuğu için saatin kapağı bulunmuyor. Swatch saatin mekanizmasını çıkarmak için üst kısımdan önce saatin bezelini sonrada saatin camını çıkarmak gerekiyor. Tabi işlemler bununla bitmiyor. Saatin kurma kolunu çıkarmak için saatin ibrelerini söktükten sonra saatin kadranını da sökmek gerekiyor. İşin en önemli noktası ise saatin kurma kolunu çıkarabilmek için çok hassas bir işlem yapmak gerekiyor çünkü en ufak bir hata sonrasında kurma kolunu tutan parça kırılıyor ve mekanizma artık kurma kolunu tutmuyor. Bu sebeplede saatin makinesinin değişmesi gerekiyor.

Tarafımıza gelen saatte de maalesef bize ulaşmadan önce farklı bir yerde müdahale edildiğinden ve saatte belirttiğimiz sorun oluştuğundan saatin mekanizması değişmesi gerekti. Halbuki swatch kronometreli saati gerçek saat ustasına teslim ettiğinizde saatin masrafı yarı yarıya oranda değişmektedir. Swatch saatin makinesi değişmesi yerine saatin mekanizması da tamir edilebilir.

Resimlerde de görüldüğü üzere saatin mekanizması değiştikten sonra swatch saatin su geçirmemesi için saate ultraviyole izolasyon işlemi uygulanmıştır. Swatch saatler cam kısmından söküldüğü için saatin camı çıkarılırken özel izolasyonları ayrılamaktadır. Saate tekrar izolasyon işlemi yapılmadığında saat su almaya başlayacaktır. Bu durumda swatch saate uygulanması gereken en doğru şey ultraviyole izolasyon işlemidir. Bunun en önemli sebebi ileride tekrar bir sorun olduğunda saatin camının tekrar sökülebilir olmasıdır. Bazen tarafımıza gelen saatlere baktığımızda saatin camına japon yapıştırıcı gibi vb yapıştırıcılar uygulandığı görülmektedir. Bu tarz yapıştırıcılarla yapışan saatin camını ilerde tekrar sökmeye çalıştığınıza camın kırılmasına yol açacaktır.

Swatch saat su geçirmemesi için ultraviyole izolasyon işlemi uygulandıktan sonra swatch saatin camındaki çiziklerde silinerek saatin camı sıfır görünüme kavuşturulmuştur.

Swatch saat tamiri için bizimle iletişime geçerek saatinizle ilgili detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

Swatch saat tamir işleminden sonra saatin camı ultraviyole izolasyon işlemiyle montajlanarak yeniden su geçirmezliği sağlanmıştır

Saatin camının montajından sonra camdaki çiziklerde polisaj işlemiyle silinerek cam sıfır görünüme kavuşturulmuştur.

Bir yanıt yazın