Monoblok tarzı ve yine monoblok mekanizmalarıyla ünlü Swatch markasının Çankırıdan kargo ile servisimize ulaşan Swatch YGG706G modelinin takvim çarkının kırılması sebebiyle saatin mekanizması orijinali ile değiştirilmiştir.

Swatch saatlerin arkasında kapak sistemi bulunmadığından saatin sökülme işlemi ön taraftan camın çıkarılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Swatch saat camı özel ekipmanlarla çıkarıldıktan sonra saatin montaj aşamasında su almaması için ultraviyole dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Swatch saatlerinin mekanizması tek parça press kalıp olarak üretilmesi sebebiyle saatin mekanizması diğer markalar gibi parçalarına ayrılarak sökülememektedir. Monoblok mekanizma olarak adlandırılan bu swatch saat makineleri genellikle İsviçreli saat mekanizma üreticisi ETA firması tarafından üretilmektedir. Bu mekanizmaların şase ve baskılarını birbirine tutturmak için vida yerine perçin tarzı sistem kullanılmaktadır ve bu da mekanizmanın sökülmesini engellemektedir. Böyle bir durumda Swatch saat mekanizması orijinaliyle değiştirilerek saat yeniden kullanılabilir hale getirilmektedir.

Swatch YGG706G Saat Tamiri ve diğer model Swatch saat tamiri işlemlerini için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın