Swatch Otomatik Saat Tamiri – Eta 2842 Kalibre

0

Monoblok saat tasarımlarıyla üne kavuşan İsviçre’ li saat markası Swatch firmasının alışılagelmişin dışında her zaman sökülebilir ve tamir olabilir bir mekanizmayla üretime başladığı modellerden olan ETA 2842 Kalibreli model otomatik saatin mekanizması kullanıcısının isteği üzerine bakım işlemine alınmıştır.

Eta 2842 Kalibreli mekanizmaya sahip Swatch Otomatik Saatin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Swatch saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Swatch otomatik saat tamiri ve diğer Swatch saat bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Swatch Otomatik Saat Tamiri – Eta 2842 Kalibre

Bir yanıt yazın