Monoblok tarzı ve yine monoblok mekanizmalarıyla ünlü Swatch markasının İzmirden kargo ile servisimize ulaşan Swatch YLS713G modelinin akrep çarkının kırılması sebebiyle saatin mekanizması orijinali ile değiştirilmiştir.

Swatch saatlerin arkasında kapak sistemi bulunmadığından saatin sökülme işlemi ön taraftan camın çıkarılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Swatch saat camı özel ekipmanlarla çıkarıldıktan sonra saatin montaj aşamasında su almaması için ultraviyole dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Swatch saatlerinin mekanizması tek parça press kalıp olarak üretilmesi sebebiyle saatin mekanizması diğer markalar gibi parçalarına ayrılarak sökülememektedir. Monoblok mekanizma olarak adlandırılan bu swatch saat makineleri genellikle İsviçreli saat mekanizma üreticisi ETA firması tarafından üretilmektedir. Bu mekanizmaların şase ve baskılarını birbirine tutturmak için vida yerine perçin tarzı sistem kullanılmaktadır ve bu da mekanizmanın sökülmesini engellemektedir. Böyle bir durumda Swatch saat mekanizması orijinaliyle değiştirilerek saat yeniden kullanılabilir hale getirilmektedir.

Swatch YLS713G modelinin mekanizması değiştirildikten sonra saatin camında, kasasında ve kordonlarında oluşan deformasyonlar ve çizikler polisaj işlemiyle giderilerek saat ilk günkü görünümüne kavuşturulmuştur.

Swatch YLS713G Saat Tamiri ve diğer model Swatch saat tamiri işlemlerini için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın