Şimdiye Kadar Yapılan En İyi Sahte Rolex !

0

Gerçek Rolex ile Sahte Rolex nasıl anlaşılır? Şüphesiz en fazla Sahte/Replika saat üretimi yapılan markalardan birisi Rolex tir. Geçmişte Replika Rolex saatler kolay anlaşılabilirken gelişen teknoloji sayesinde kopyalama işlemi neredeyse birebir e dönüşerek saatin içindeki mekanizmaya kadar ulaştı.

İnceleyeceğimiz bu Replika Rolex Daytona 116500 LN modelinde kasa ve bilezik için gerçek 904L çeliği, gerçek seramik cam, orijinali ile aynı klips sistemi ve Orijinal Rolex 4130 Kalibrenin kopyası bulunmaktadır.

Tüm bu önemli ayrıntılar birleştiğinde Orijinal Rolex Daytona ile Sahte Rolex Daytona yı birbirinden ayırt etmek zorlaşıyor. Tabi ki her ne kadar birebir aynı Rolex modeli oluşturulmaya çalışılsa da gerçek Rolex fabrikasının elindeki teknoloji ile kopya sektörünün elindeki teknoloji arasında çok büyük bir fark olduğu için çok dikkatli bakıldığında gerçek rolex ile Sahte rolex modelini birbirinden ayırmaya yetecek ayrıntılar bulunabilmektedir.


Şimdiye Kadar Yapılan En İyi Sahte Rolex !


Orijinal bir Rolex kadranı ile Sahte bir Rolex kadranı arasında her zaman ayırt edilebilecek ayrıntılar bulunabilmektedir. Çok dikkatli bakıldığında bize ipuçu verecek detaylar yakalanabilir.Orijinal Rolex Daytona modelinde ‘Daytona‘ yazısı kan kırmızısı ve daha diri bir yazı stiline sahipken Sahte Rolex Daytona modelinde açık kırmızı ve mürekkebi dağılmış bir yazı stili mevcuttur.

Orijinal Rolex te Daytona yazısının hemen altında bulunan saniye indexlerine baktığımızda 60 rakamı son baskı olarak daha diri dururken Replika Rolex modelinde sanki yazılardan sonra tırtıklı şeritler oluşturulmuş gibi 60 rakamı da tırtıklı bir hal almış.


Orijinal rolex daytona modelinde kadran baskı plakalarının hassasiyeti sayesinde fazla mürekkep izole edilerek yazıların dağılmaması ve ince bir font oluşması sağlanırken Sahte rolex modelinde harfler arasındaki boyut ve kalınlık farklılıkları görünebilmektedir.


Orijinal Rolex Daytona modelinde index kenarlarının kavisli olması sebebiyle kıvrımlara yansıyan gölgeler sayesinde indexler daha koyu bir görünüme sahip iken Replika Rolex Daytona modelinde index kenarlarının keskin olması sebebiyle indexler tüm parlaklığı yansıtmaktadır.


Orijinal Rolex Daytona modelinde Rolex Logosu kenarlarının kavisli olması sebebiyle logo daha koyu bir görünüme sahip iken Sahte Rolex Daytona modelinde logo kenarlarının keskin olması sebebiyle logo tüm parlaklığı yansıtmaktadır.


Orijinal Rolex modelinde saniye göbeği parlak polisajlı iken Sahte Rolex modelinde ezik bir görünüm mevcuttur.


Orijinal Rolex Daytona modelinde bezel indexlerine Platin tozuyla parlaklık sağlanırken Replika Rolex Daytona modelinde bezel indexleri daha cansızdır.


Replika sektörü Rolex 4130 kalibreyi kopyalayarak ciddi anlamda her ne kadar gerçeğe yakın bir görünüm sağlasa da mekanizmadaki birçok detay Sahte Rolex 4130 kalibreyi ele vermektedir.


Orijinal Rolex 4130 kalibreli mekanizmada vida, şase ve diğer bağlantı parçalarının bitiş noktalarındaki kesimlerin düzgünlüğü ve parlaklığı öne çıkarken Sahte Rolex 4130 kalibreli mekanizma bu ayrıntılardan tamamen uzak görünmektedir.


Gerçek Rolex 4130 kalibreli mekanizmada renkli çarklardaki pürüzsüzlük Sahte Rolex 4130 kalibreli mekanizmada pütürlü olarak görünmektedir.


Orijinal Rolex 4130 Kalibreli mekanizmada vidalar üzerinde hiçbir şekilde tornavida izi bulunmazken Replika Rolex 4130 kalibreli mekanizmada tornavida izleri rahatlıkla görünmektedir.


Orijinal Rolex 4130 Kalibre ile Replika Rolex 4130 Kalibre nin incabloc ve balans sistemleri arasındaki farklar çok rahat görünmektedir.


Orijinal Rolex 4130 Kalibreli mekanizmada çark uçlarındaki pürüzsüzlük ile Sahte Rolex 4130 Kalibreli mekanizmadaki çark uçları arasında büyük ölçüde fark bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın