Rolex GMT-Master II Saat Tamir ve Bakımı – Rolex 3186 Kalibre

0

Rolex GMT-Master II model 3186 Kalibreli saat düşerek darbe görmesi sonucu düzensiz çalışma şikayetiyle servisimize ulaşmıştır

Rolex GMT-Master II saatin tamir ve bakım işlemi için mekanizması parçalarına ayrılarak detaylı temizlik ve revizyon işlemlerinden geçirilmiştir. Saatin tüm parçaları temizlendikten sonra özel isviçre üretimi yağlar ile saatin gerekli noktalarında yağlama işlemi yapılarak saat tekrar ilk günkü düzeninde çalışır hale getirilmiştir.

Rolex GMT-Master II saat tamiri ve diğer Rolex saat tamiri işlemlerinde her şeyden önemlisi yağlamadır. Saatin sadece gerekli noktalarına gözle görülemeyecek küçüklükte nokta atışı yağlama işlemi yapılmaktadır. Saati mekanik bir alet gibi düşünüp herbir parçasını yağlamaya kalkışmak saatin geri kalmasına ya da ileri gitmesine sebep olacağı gibi saate de zarar verebilmektedir. Bu sebeple saatin parçalarının temizliğinde ve sonrasındaki işlemlerde kullanılan malzemeler çok önemlidir.

Rolex GMT-Master II modelinde kullanılan Rolex 3186 kalibreli mekanizma tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizmasıdır. Manyetik alanlara karşı olağanüstü direnç gösteren bu mekanizma tüm mekanik saatlerde olduğu gibi belirli bir zaman sonra bakım ihtiyacı duymaktadır. Mekanik saatlerdeki periyodik bakım süresi bazen uzun yıllar olabileceği gibi bazen de çok kısa bir zaman da oluşabilir. Tamamen kullanıma bağlı olan bu durum saatin temiz kullanılması, darbelerden ve manyetik alanlardan korunmasıyla daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlar.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Rolex GMT-Master saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile özel olarak kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Rolex saat ve diğer marka saatlerinizin maddi ve manevi değerini koruyabilmek için saatinizi gerçek saat ustalarına teslim etmenizde her zaman fayda vardır.

Rolex GMT-Master II saat tamiri ve diğer İsviçre markalı saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgi alabilirsiniz.

Yapılan İşlemler

  • Rolex GMT-Master II Saat tamiri ve bakımı
  • Rolex GMT-Master II 3186 Kalibre kalibrasyon ayarı
  • Rolex GMT-Master II Saat çizik silme ve polisaj işlemi
  • Rolex GMT-Master II Kurma kolu ve Kapak contaları değişimi
  • Rolex GMT-Master II Su geçirmezlik testi

Rolex GMT-Master II Saat Tamir ve Bakımı – Rolex 3186 Kalibre


Bir yanıt yazın