Rolex Datejust Saat Tamir ve Bakım İşlemi – Rolex 3135 Kalibre

0

Rolex Datejust model 3135 Kalibreli saat uzun süreli kullanım sürecinde fabrikanın belirlemiş olduğu günlük hassasiyet değerlerinden çıkarak geri kalma ve bazende durma şikayetiyle servisimize gelmiştir.

Rolex Datejust saatinin tamir ve bakım işlemi için mekanizması parçalarına ayrılarak detaylı temizlik ve revizyon işlemlerinden geçirilmiştir. Saatin tüm parçaları temizlendikten sonra özel isviçre üretimi yağlar ile saatin gerekli noktalarında yağlama işlemi yapılarak saat tekrar ilk günkü düzeninde çalışır hale getirilmiştir.

Rolex Datejust saat tamiri ve diğer Rolex saat tamiri işlemlerinde herşeyden önemlisi yağlamadır. Saatin sadece gerekli noktalarına gözle görülemeyecek küçüklükte nokta atışı yağlama işlemi yapılmaktadır. Saati mekanik bir alet gibi düşünüp herbir parçasını yağlamaya kalkışmak saatin geri kalmasına ya da ileri gitmesine sebep olacağı gibi saate de zarar verebilmektedir. Bu sebeple saatin parçalarının temizliğinde ve sonrasındaki işlemlerde kullanılan malzemeler çok önemlidir.

Rolex Datejust modelinde kullanılan Rolex 3135 kalibreli mekanizma tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizmasıdır. Manyetik alanlara karşı olağanüstü direnç gösteren bu mekanizma tüm mekanik saatlerde olduğu gibi belirli bir zaman sonra bakım ihtiyacı duymaktadır. Mekanik saatlerdeki periyodik bakım süresi bazen uzun yıllar olabileceği gibi bazen de çok kısa bir zaman da oluşabilir. Tamamen kullanıma bağlı olan bu durum saatin temiz kullanılması, darbelerden ve manyetik alanlardan korunmasıyla daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlar.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Rolex Datejust saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile özel olarak kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Rolex saat ve diğer marka saatlerinizin maddi ve manevi değerini koruyabilmek için saatinizi gerçek saat ustalarına teslim etmenizde her zaman fayda vardır.

Rolex saat tamiri ve diğer İsviçre markalı saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgi alabilirsiniz.

Yapılan İşlemler

  • Rolex Datejust Saat tamiri ve bakımı
  • Rolex Datejust 3135 Kalibre kalibrasyon ayarı
  • Rolex Datejust Saat çizik silme ve polisaj işlemi
  • Rolex Datejust Kurma kolu ve Kapak contaları değişimi
  • Rolex Datejust Su geçirmezlik testi

Rolex Datejust Saat Tamir ve Bakım İşlemi – Rolex 3135 Kalibre


Bir yanıt yazın