Rolex Oyster Perpetual Saat Tamiri ve Bakımı – Rolex 2230 Kalibre

0

Rolex Oyster Perpetual Saat Tamiri ve Bakımı – Rolex 2230 Kalibre

Rolex Oyster Perpetual bayan saatinin tamir ve bakım işlemi için mekanizması parçalarına ayrılarak detaylı temizlik ve revizyon işlemlerinden geçirilmiştir. Saatin tüm parçaları temizlendikten sonra özel isviçre üretimi yağlar ile saatin gerekli noktalarında yağlama işlemi yapılarak saat tekrar ilk günkü düzeninde çalışır hale getirilmiştir.

Rolex Oyster saat tamiri ve diğer Rolex saat tamiri işlemlerinde herşeyden önemlisi yağlamadır. Saatin sadece gerekli noktalarına gözle görülemeyecek küçüklükte nokta atışı yağlama işlemi yapılmaktadır. Saati mekanik bir alet gibi düşünüp herbir parçasını yağlamaya kalkışmak saatin geri kalmasına ya da ileri gitmesine sebep olacağı gibi saate de zarar verebilmektedir. Bu sebeple saatin parçalarının temizliğinde ve sonrasındaki işlemlerde kullanılan malzemeler çok önemlidir.

Rolex Oyster Perpetual modelinde kullanılan Rolex 2230 kalibreli mekanizma tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizmasıdır. Manyetik alanlara karşı olağanüstü direnç gösteren bu mekanizma tüm mekanik saatlerde olduğu gibi belirli bir zaman sonra bakım ihtiyacı duymaktadır. Mekanik saatlerdeki periyodik bakım süresi bazen uzun yıllar olabileceği gibi bazen de çok kısa bir zaman da oluşabilir. Tamamen kullanıma bağlı olan bu durum saatin temiz kullanılması, darbelerden ve manyetik alanlardan korunmasıyla daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlar.

Rolex saat ve diğer marka saatlerinizin maddi ve manevi değerini koruyabilmek için saatinizi gerçek saat ustalarına teslim etmenizde her zaman fayda vardır.

Rolex saat tamiri ve diğer İsviçre markalı saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgi alabilirsiniz.

Yapılan İşlemler

  • Rolex Oyster Saat tamiri ve bakımı
  • Rolex Oyster Saat mekanik ayar makinesinde günlük sapma ayarı
  • Rolex Oyster Saat çizik silme ve polisaj işlemi
  • Rolex Oyster Kurma kolu ve Kapak contaları değişimi
  • Rolex Oyster Su geçirmezlik testi

Bir yanıt yazın