Omega DeVille Otomatik Saat Tamiri – Omega 752 Kalibre

0

İsviçre üretimi Omega saat markasını Omega 752 kalibreye sahip Omega DeVille modeli otomatik sistemindeki arıza sebebiyle servisimize ulaşmıştır.

Omega markasının kendi bünyesinde Omega 752 Kalibre olarak nitelendirdiği modelin otomatik sisteminde zembereğin kırılıp işlevini kaybetmesi sonucu mekanizmanın zembereği tam dolmadan tekrar boşalmaktadır.

Saat sallandıkça otomatik rotorunun dönmesiyle rezervi saklamak için kilit görevi göre bu yay değiştrilerek saat bakım işlemine alınmıştır.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Omega DeVille saatin Omega 752 Kalibreli mekanizmasında yağların da kuruması sebebiyle saatin otomatik mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Omega 752 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Omega Semaster otomatik saat tamiri ve diğer model Omega saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Omega DeVille Otomatik Saat Tamiri – Omega 752 Kalibre


Bir yanıt yazın