Omega Seamaster Co-Axial Chronometer Saat Tamiri ve Bakımı – Omega 2200 Kalibre

0

Omega saat markasının Eta 2895-2 tabanlı olan ve kendi bünyesinde Omega 2200 Kalibre olarak nitelendirdiği 28800 vuruşlu 42 saat rezerv gücü olan mekanizmaya sahip Omega Seamaster Co-Axial Chronometer bu model kullanıcısının saati ikinci el olarak alması sebebiyle mekanizma bakımı ve polisaj işlemi için servisimize ulaştırılmıştır.

Omega 2200 kalibreli mekanizma bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega Co-Axial saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Omega Seamaster Co-Axial otomatik saat tamiri ve bakım işlemi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Omega Seamaster Co-Axial Chronometer Saat Tamiri ve Bakımı – Omega 2200 Kalibre


Bir yanıt yazın