Omega Seamaster Professional 200M Saat Tamir ve Bakım İşlemi – Eta 255461 Kalibre

0

İsviçre üretimi Eta 255.461 Kalibreye sahip Omega Seamaster Professional 200M modelinin çalışmaması sebebiyle saat servisimizde işleme alınmıştır.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Omega Seamaster saatin mekanizmasında yağların da kuruması sebebiyle saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik çark sistemine sahip bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega Semaster saat tamiri ve diğer model Omega saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Omega Seamaster Professional 200M Saat Tamir ve Bakım İşlemi – Eta 255461 Kalibre


Bir yanıt yazın