Tag Heuer Professional Chronograph Saat Tamiri

0

İsviçreli saat üreticisi Tag Heur markasının Eta mekanizmalı Professional Chronograph serisinden 200 metre su geçirmezlik özelliğindeki saat zamanla contalarının özelliğini kaybetmesiyle su almış. Saatin mekanizmasında şase üzerinde ve çarklarda derin pas ve oksitlenmeler oluşmuş.

Tag Heuer Professional Chronograph Saatin mekanizması tüm parçalarına sökülüp her bir parça detaylı temizlik ve revizyon işlemlerinden geçirilerek saatin mekanizması ilk günkü gibi temiz bir görünüme kavuşturulmuştur. Saatin parçalarının temizlik aşamasından sonra gerekli noktalar özel isviçre üretimi yağlar ile yağlanarak saatin mekanizmasının montajı tamamlanmıştır.

Bir saatin düzgün çalışabilmesinin en önemli etkenlerinden biri yağlama işlemidir. Saatin mekanizması yağlanırken fabrikanın verdiği ölçülerde ve yine sadece fabrikanın belirttiği noktalarda yağlama yapılması gerekmektedir. Mekanizmanın her yerine yağ sürmek saatin kısa sürede arıza vermesine yol açabileceği gibi daha fazla masraflara da yol açabilmektedir. Bu sebeple fabrikanın belirlediği ölçülere dikkat etmek gerekir.

Tag Heuer Saat Tamiri ve diğer marka saat tamiri işlemleriniz için bizile iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirisiniz.

Bir yanıt yazın