Tag Heuer Monaco Saat Tamir ve Bakımı – Tag Heuer Calibre 17 – Eta 2894-2 Kalibre

0

Kullanıcısının ikinci el olarak aldığı Tag Heuer Monaco Calibre 17 model saat mekanizma bakımı ve polisaj işlemi için servisimize ulaştırılmıştır.

2. el olarak alındığı için daha iyi bir performansla çalışması adına kullanıcısı calibre 17 mekanizmanın bakım görmesini ve saatin kasasına orijinal hatlarına sadık kalınarak polisaj uygulanmasını talep etti.

Tag Heuer Monaco Calibre 17 mekanizmaya ait tüm parçalar sökülerek genel temizlik ve bakım işlemi gerçekleştirilmiştir.

TAG Heuer Calibre 17 kendini kanıtlamış ETA 2894-2‘yi temel alan bir otomatik mekanizmadır.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır ve bu yağlama işlemi sadece saat sektörüne özel üretilen malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Tag Heuer saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Eta 2894-2 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Tag Heuer Monaco otomatik saat tamiri ve diğer model Tag Heuer saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Tag Heuer Monaco Saat Tamir ve Bakımı – Tag Heuer Calibre 17 – Eta 2894-2 Kalibre


 

Bir yanıt yazın