Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 Saat Tamir ve Bakım İşlemi – Sellita SW200 Kalibre

0

İsviçreli saat firması Tag Heuer markasının Aquaracer Calibre 5 modelinin geri kalması sebebiyle saat servisimizde işleme alınmıştır.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Tag Heuer Aquaracer saatin Sellita SW200 Kalibreli mekanizmasında yağların kuruması sebebiyle saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik çark sistemine sahip bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Tag Heuer saatin bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Calibre 5 mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Tag Heuer saat tamiri ve diğer model Tag Heuer saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 Saat Tamir ve Bakım İşlemi – Sellita SW200 Kalibre


Bir yanıt yazın