Tag Heuer Carrera Calibre 16 Grand Prix Monaco Saat Tamiri ve Bakımı – ETA 7750 Kalibre

0

İsviçreli saat üreticisi Tag Heuer markasının limitli üretim modellerinden olan ve dünyada sadece 3000 adet üretilen Tag Heuer Carrera Calibre 16 Grand Prix Monaco modeli düzensiz çalışma şikayetiyle servisimizde işleme alınmıştır. ETA 7750 otomatik kronometreli mekanizmaya sahip modelin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Tag Heuer Carrera saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Tag Heuer Carrera Calibre 16 saat tamiri ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın