Rolex Milgauss Saat Tamiri – Rolex 3131 Kalibre

0

Rolex Milgauss Oyster Perpetual saat tamir ve bakım işlemi için saatin mekanizması parçalarına ayrılarak detaylı temizlik ve revizyon işlemlerinden geçirilmiştir. Saatin tüm parçaları temizlendikten sonra özel isviçre üretimi yağlar ile saatin gerekli noktalarında yağlama işlemi yapılarak saat tekrar ilk günkü düzeninde çalışır hale getirilmiştir.

Rolex Milgauss saat tamiri ve diğer Rolex saat tamiri işlemlerinde herşeyden önemlisi yağlamadır. Saatin sadece gerekli noktalarına gözle görülemeyecek küçüklükte nokta atışı yağlama işlemi yapılmaktadır. Saati mekanik bir alet gibi düşünüp herbir parçasını yağlamaya kalkışmak saatin geri kalmasına ya da ileri gitmesine sebep olacağı gibi saate de zarar verebilmektedir. Bu sebeple saatin parçalarının temizliğinde ve sonrasındaki işlemlerde kullanılan malzemeler çok önemlidir.

Rolex Milgauss modelinde kullanılan 3131 kalibreli mekanizma tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizmasıdır. Manyetik alanlara karşı olağanüstü direnç gösteren bu mekanizma tüm mekanik saatlerde olduğu gibi belirli bir zaman sonra bakım ihtiyacı duymaktadır. Mekanik saatlerdeki periyodik bakım süresi bazen uzun yıllar olabileceği gibi bazen de çok kısa bir zaman da oluşabilir. Tamamen kullanıma bağlı olan bu durum saatin temiz kullanılması ve darbelerden korunmasıyla daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlar.

Rolex saat ve diğer marka saatlerinizin maddi ve manevi değerini koruyabilmek için saatinizi gerçek saat ustalarına teslim etmenizde her zaman fayda vardır.

Rolex saat tamiri ve diğer İsviçre markalı saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgi alabilirsiniz.

Yapılan İşlemler

  • Rolex Milgauss Saat tamiri ve bakımı
  • Rolex Milgauss Saat mekanik ayar makinesinde günlük sapma ayarı
  • Rolex Milgauss Saat çizik silme ve polisaj işlemi
  • Rolex Milgauss Kurma kolu ve Kapak contaları değişimi
  • Rolex Milgauss Su geçirmezlik testi

 

Bir yanıt yazın