Omega Semaster 200 Banana Saat Tamiri – Omega 565 Kalibre

0

Omega saat markasının efsane vintage diver modellerinden olan ve kadran renk tasarımından dolayı Banana (Muz) modeli olarak adlandırılan Omega 565 kalibreye sahip olan saat uzun yıllar boyunca bakım işlemi görmediği için durma şikayetiyle servisimize gelmiştir.

Saatin mekanizmasındaki yağlar zamanla neredeyse tamamen kurumuş ve otomatik rotoru dönmemeye başlamış. Bu sebeple saat koldayken kendini kuramadığı için artık çalışmamaya başlamış

Omega 565 Kalibreli mekanizmaya sahip Omega Seamaster 200 modelin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega Seamaster Banan saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Omega Seamaster 200 Banan otomatik saat tamiri ve bakım işlemi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Omega Semaster 200 Banana Saat Tamiri – Omega 565 Kalibre

Bir yanıt yazın