Omega Seamaster Cosmic Saat Tamiri ve Bakımı – Omega Kalibre 565

0

Omega Seamaster Cosmic Saat Tamiri ve Bakımı – Omega Kalibre 565

Omega nın efsane Diver modellerinden Omega Seamater Cosmic modeli bugüne kadar daha önce bakım işlemi görmediği için geri kalma ve durma şikayetiyle servisimize gelmiştir. Monoblok bir kasa yapısına sahip olan Omega Seamater Cosmic 2000 modelinin mekanizması çıkarılmak için saat üst kısımdan sökülmeye başlanmaktadır. Saatin camı çıkarıldıktan sonra saatin kadranı ve mekanizması sökülmektedir.

Omega 565 Kalibreli mekanizmaya sahip Omega Seamater Cosmic modelin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega Seamaster Cosmic saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Omega Seamaster Cosmic saat tamiri ve bakım işlemi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın