Omega Seamaster Cosmic 2000 Saat Tamiri – Omega 1012 Kalibre

0

Omega nın efsane Diver modellerinden Omega Seamater Cosmic 2000 modeli bugüne kadar daha önce bakım işlemi görmediği için geri kalma ve durma şikayetiyle servisimize gelmiştir. Farklı bir kasa yapısına sahip olan Omega Seamater Cosmic 2000 modelinin mekanizması çıkarılmak için saat üst kısımdan sökülmeye başlanmaktadır. Saatin üst bölümünde bulunan bezel çıkarıldıktan sonra kasa katmanlarına ayrılıp mekanizma çıkarılmaktadır.

Omega 1012 Kalibreli mekanizmaya sahip Omega Seamater Cosmic 2000 modelin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega Seamaster Cosmic 2000 saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Omega Seamaster Cosmic 2000 saat tamiri ve bakım işlemi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın