Movado Kingmatic Otomatik Saat Tamiri – Movado 531 Kalibre

0

Movado Kingmatic Otomatik Saat Tamiri – Movado 531 Kalibre

1960 lı yıllarda üretilen Movado Kingmatic Serisi saat uzun süre bakım görmediği için geri kalma problemiyle servisimize gelmiştir. Saatin mekanizmasında oluşan kirlenmeler ve ekstra yağlanmalar neticesinde çarklarda sıkışmalar oluşmuş ve haliyle saatin çalışmasında düzensizlikler meydana gelmiş.

Movado 531 Kalibreli mekanizmanın tüm parçaları bakım işlemi için sökülüp özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik (Otomatik – Kurmalı) bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Mekanik saatler Quartz saatler gibi gücünü pilden değil kol hareketlerinden almaktadır. Kol hareketleriyle zembereğin kurulması sonucu çarklara güç dağılımı yapılmaktadır. Bu sebeple bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Movado Kingmatic Saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

MOVADO saat tamiri ve bakım işlemi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın