Movado Kingmatic HS 360 Otomatik Saat Tamiri – Movado 405 Kalibre

0

1970 dönemi üretimi Movado 405 Kalibre 36.000 vuruşlu mekanizmaya sahip Movado Kingmatic HS 360 model saatin mekanizmasının rezerv süresinin kısa olması şikayetiyle saat bakım işlemine alınmıştır.

Movado 405 kalibreli mekanizma 1975 yılında Zenith saat markası tarafından üretildiğinden aynı zamanda Zenith 405 kalibre olarak ta geçmektedir. Movado Kingmatic HS360 saatin mekanizmasının güç rezervi yani saati koldan çıkardıktan sondaki çalışabileceği süre fabrika verilerine göre 40 saattir.

Saatin kullanıcısının rezervin 24 saat bile sürmemesi şikayetiyle saatin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Movado Kingmatic saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Movado Kingmatic saatin bakım işlemleri tamamlandıktan sonra saatin kadranında ve kasasında yenileme işlemleri yapılmıştır. Saatin yenileme işlemleri için buradaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Movado otomatik saat tamiri ve diğer model movado saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Movado Kingmatic HS 360 Otomatik Saat Tamiri – Movado 405 Kalibre


Bir yanıt yazın