Movado Datron HS360 Sub Sea Saat Tamir ve Bakımı – Movado 3019PHC Kalibre

0

Movado Saat firmasının üretmiş olduğu ve döneminin efsane ürünlerinden olan otomatik kronometreli Movado 3019 kalibreye sahip Movado Datron HS360 model saatteki krono sisteminin çalışmaması sebebiyle saat servisimize ulaşmıştır.

Uzun süre bakım görmemesi sebebiyle kuruyan yağların sertleşmesi sonucu krono sisteminde oluşan sıkışma neticesinde saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Movado Datron saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Movado 3019 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Movado otomatik saat tamiri ve diğer model Movado saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Movado Datron HS360 Sub Sea Saat Tamir ve Bakımı – Movado 3019PHC Kalibre


Bir yanıt yazın