Edox Otomatik Saat Tamiri – Edox ETA 2651 Kalibre

0

Edox saat markasının ETA 2651 kalibreli modeli alındığı günden bugüne kadar daha önce hiç bakım görmediği için saatin mekanizmasındaki yağlar artık katılaşmaya başlamış ve haliyle saati durdurmuş.

Saatin tekrar düzgün çalışabilir hale gelebilmesi için mekanizmaya ait tüm parçalar tek tek sökülerek iki aşamalı olarak özel solüsyonlarla temizlenmiştir. Temizlik işlemlerinden sonra saatin mekanizmasının şasesinde ve çarklarında herhangi bir aşınma ya da deformasyon olup olmadığı incelendikten sonra olumsuz bir durumla karşılaşılmamasıyla birlikte saatin mekanizmasının montaj aşamasında geçilmiştir.

Edox ETA 2651 Kalibreli mekanizmanın montaj aşamasında özel isviçre üretimi yağlar ile gerekli noktalarda yağlama işlemi yapılarak saatin tekrar ilk günkü hassasiyette çalışması sağlanmıştır. Tüm işlemlerden sonra Edox saatin mekanizması Mekanik Saat Ayar Makinesi ( Timegrapher ) ile ayarlanarak fabrikanın belirlemiş olduğu günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Edox Otomatik saat tamiri ve diğer model Edox saat tamiri işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz


Edox Otomatik Saat Tamiri – Edox ETA 2651 Kalibre

Bir yanıt yazın