Edox Chronorally Saat Tamiri ve Bakımı – Ronda 8040N Kalibre

0

Edox Chronorally modelinin düşme sonucu oluşan darbe ile kadran indexlerinin yerinden çıkarak akrep yelkovan arasına sıkışması ve kurma koluna ait tij parçasının kırılması neticesinde saatin isviçre Ronda 8040N mekanizması bakıma alınarak indexlerinin montajı yapılmış ve tiji yenilenmiştir.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Alındığı tarihten itibaren bakım görmeyen Edox Chronorally modelinin kronometreli Ronda 8040N kalibresi tüm parçalarına ayrılarak revizyon işlemine alınarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik çark sistemine sahip bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Edox chronorally saat tamiri ve diğer model Edox saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Edox Chronorally Saat Tamiri ve Bakımı – Ronda 8040N Kalibre


Tüm bakım ve onarım işlemlerinden sonra saatin kasası ve kayışı ultrasonik temizlik işlemlerinden geçirilerek daha yeni bir görünüme kavuşturulmuştur.

Edox ultrasanoik temizlik işlemleriyle ilgili detaylı bilgilere buradaki sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın