Edox Les Vauberts Saat Tamir ve Bakımı – Sellita SW200-1 Kalibre

0

Günlük hassas değerlerinden çıkıp günde 40 saniye kadar geri kalma şikayetiyle servisimize ulaşan Edox Les Vauberts modeli tekrar fabrikanın belirlediği ölçülerde çalışmak üzere işleme alınmıştır

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Edox Les Vauberts saatin Sellita SW200 Kalibreli mekanizmasında yağların kuruması sebebiyle saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik çark sistemine sahip bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Edox otomatik saatin bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Sellita SW200 mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Edox saat tamiri ve diğer model Edox saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Edox Les Vauberts Saat Tamir ve Bakımı – Sellita SW200-1 Kalibre


Bir yanıt yazın