Citizen Eco Drive Pil (Kapasitör) Değişimi

0

Citizen Eco Drive Güneş Enerjili Solar Saatin pil değişimi yine orijinal kapasitörle gerçekleştirilmiştir. Solar saatlerin pili kapasitör olarak adlandırılmaktadır ve normal saat pillerinden farklı olarak tek kullanımlık olmayıp şarj edilebilir özelliğe sahiptir. Saat kadranının transparan özelliğe sahip olmasıyla kadran altındaki güneş paneli sayesinde pil şarj olabilmektedir.

Saat firmaları genellikle bu tarz özelliğe sahip saatler için 5-10 yıl arası pil dayanıklılığı taahhüt etmektedir. Tabi ki bu durumda kullanıcıya göre ve ortam şartlarına göre değişmektedir. Citizen solar saatlerin ve diğer solar saatlerin kullanımındaki en büyük yanlış saatin kullanılmadığı zaman çekmece gibi kapalı ortamda tutulmasıdır. Solar saatler güneş enerjisiyle çalıştığı için aydınlık bir ortamda tutulması gerekmektedir. Kapalı karanlık bir yerde kaldığında belli bir zaman sonra saatin pili boşalacak ve saat duracaktır. Saatin pilinin uzun ömürlü olabilmesi için her zaman saatin kullanma kılavuzunda belirtilen maddelere uymakta fayda vardır.

Citizen Eco Drive saat pili ve diğer saat pili (saat kapasitörü) için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın