Citizen Marinaut Eco Drive Kapasitör Değişimi

0

Citizen Marinaut Eco Drive Kapasitör Değişimi

Citizen Eco Drive Marinaut Saatin saniyesinin çift çift ilerlemesi sebebiyle saatin pil değişimi yine orijinal kapasitör ile gerçekleştirilmiştir. Solar Güneş Enerjili ve Kinetic saatlerin pilinin zayıflamaya başlamasıyla saatin saniye ibresi iki saniyede bir ilerlemeye başlar. Solar saat pili kapasitör olarak adlandırılmaktadır ve normal saat pillerinden farklı olarak tek kullanımlık olmayıp şarj edilebilir özelliğe sahiptir. Saat kadranının transparan özelliğe sahip olmasıyla kadran altındaki güneş paneli sayesinde pil şarj olabilmektedir.

Citizen Eco Drive Marinaut Saat pili quartz saatlere göre ekstra puntolu şaselere sahip farklı yapıda pillerdir. Bu sebeple eco drive saatlersaat ustası hariç başka hiçbir yerde pil takılmamalıdır. Maalesef bir çok kez karşılaştığımız gibi işin ehli olmayan kişiler tarafından saatin pili orijinaliyle değiştirileceğine müşteriye daha uygun fiyat vermiş gibi görünmek için yada orijinal pilden temin edemediğinden pilin üzerindeki şase ayak sökülmeye çalışılıp normal düz bir pile kaynak yapılmaya çalışılmakta ve saate zarar verilmektedir.

Saat firmaları bu tarz özelliğe sahip saatler için genellikle 5-10 yıl arası pil dayanıklılığı taahhüt etmektedir. Tabi ki bu durumda kullanıcıya göre ve ortam şartlarına göre değişmektedir. Citizen solar saatlerin ve diğer solar saatlerin kullanımındaki en büyük yanlış saatin kullanılmadığı zaman çekmece gibi kapalı ortamda tutulmasıdır. Solar saatler güneş enerjisiyle çalıştığı için aydınlık bir ortamda tutulması gerekmektedir. Kapalı karanlık bir yerde kaldığında belli bir zaman sonra saatin pili boşalacak ve saat duracaktır. Saatin pilinin uzun ömürlü olabilmesi için her zaman saatin kullanma kılavuzunda belirtilen maddelere uymakta fayda vardır.

Citizen Eco Drive Marinaut Kapasitörü ve diğer model saat pilleri (saat kapasitörü) için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın