Bvlgari Otomatik Saat Tamiri ve Polisaj İşlemi

0

Bvlgari otomatik bayan saati daha önce bakım görmediği için zamanla günlük hassas değerlerinin dışına çıkmış ve geri kalmaya başlamış. Bvlgari saat mekanizması tüm parçalarına ayrılarak nerdeyse toplu iğnenin ucu küçüklüğündeki bazı parçalara kadar tüm bileşenler özel solüsyonlarda temizlenerek tek tek kontrolden geçtikten sonra montaj aşamasında gerekli noktalar özel isviçre üretimi yağlarla yağlanmaktadır.

Otomatik saatler çok hassas mekanizmalar olduğundan otomatik saatin bakım sürecide sabır ve dikkat ister. En küçük bir toz parçası bile saatin durması yada geri kalması için yeterli olabilir. Bu sebeple mutlaka özel ekipmanalar ve manyetik olmayan ortam gereklidir. Elbette yine saate bakım sürecinde manyetik olmayan yani mıknatıslanma yapmayan aletlerle müdahale etmek gerekir. Otomatik saatler mıknatıslı ortamlarda bulunduğunda saatin mekanizmasında da mıknatıs yüklenmesi olduğundan saatin çalışma sistemi sapmalar göstererek saat iler gidebilir ya da geri kalabilir. Saate bakım yaptıktan sonra mutlaka özel ekipmanla mekanizmadaki mıknatıslanmada izole edilmelidir.

Bvlgari saat tamir ve bakım işleminden sonra kasa ve kordonuna polisaj uygulanarak saat tüm çizikleri silinip ilk günkü gibi sıfır bir görünüme kavuşturulmuştur.

Bvlgari otomatik saat tamiri ve farklı marka otomatik saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek fiyat ve daty bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın