Seiko Saat Kasası Onarımı ve Polisaj İşlemi

0

Dede yadigarı Seiko saatinin kasasındaki deformelerden ve saatin kasa kordon ve camındaki çiziklerden şikayetçi olan müşterimiz saatin tekrar ilk günkü gibi olabilme ihtimali var mı diye bize sorduğunda elimizden gelenin en iyisini yapabileceğimizi belirttik. Saatin en büyük sorunu ise sağ alt köşesinde bulunan çukur şeklindeki deformeydi. Polisaj işlemiyle düzelmeyecek bu sorun özel kaynak, çelik dolgu ve torna işlemleriyle titiz bir çalışma sonucunda giderilmiştir.

Saatin kasası tamir edilip onarıldıktan sonra kasaya orijinaline sadık kalarak iki aşamalı mat ve parlak polisaj işlemi uygulanmıştır. Saatin orijinal camı sökülerek polisaj işleminden geçirilmiş ve camdaki tüm çiziklerde giderilmiştir. Son olarak saatte kullanılan kordona da yine kasaya uyumlu olarak mat ve parlak polisaj işlemi uygulanarak saat 30-40 yıl öncesindeki gibi ilk günkü sıfır görünüme kavuşturulmuştur.

Saat kasasının onarımı ve polisaj işlemlerinden sonra saatin Seiko 6309 kalibreli mekanizmasının durumu gözden geçirilip akrep ve yelkovanındaki kalibrasyon bozukluğu düzeltilmiştir.

Seiko saatiniz ve diğer saatlerinizle ilgili tamir, bakım ve polisaj işlemleriyle ilgili bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Müşterimizin işlemler öncesinde göndermiş olduğu resim

Saate yapılan işlemlerden sonra bizim tarafımızdan çekilen resim

Müşterimizin işlemler öncesinde göndermiş olduğu resim

Saate yapılan işlemlerden sonra bizim tarafımızdan çekilen resim

Bir yanıt yazın