Tissot PRS 516 Otomatik Saat Tamiri ve Bakımı – Eta 2836-2

0

Tissot PRS 516 Otomatik Saat Tamiri ve Bakımı

Tissot PRS 516 model İsviçre Eta 2836-2 Kalibreli mekanizmaya sahip saat uzun süreli kullanım sonucunda geri kalma ve durma şikayetiyle servisimize gelmiştir. Saat fabrikanın belirlemiş olduğu günlük hassas değerlerinden çıkarak geri kalmaya başlamış ve saati koldan çıkardıktan sonra kısa süre içerisinde durmaya başlamış.

İsviçre üretimi Eta 2836-2 Kalibreli mekanizmanın tam kurulu iken koldan çıkarıldıktan sonra ortalama olarak 38 saat çalışması gerekmektedir. Tabiki bu durum saatin mekanizmasının düzenli olarak belirli periyotlarda bakım görmesiyle devam etmektedir.

Tissot PRS 516 saatin mekanizması bakım için sökülerek tüm parçalar özel solüsyonlarla temizlenip tek tek incelenerek çarklarda ve diğer parçalarda sorun olmadığı gözlemlendikten sonra fabrikanın belirlemiş olduğu noktalarda yine fabrikanın belirlemiş olduğu ölçülerde özel isviçre üretim yağlar ile saatin düzenli çalışması ve aşınmaların önlenmesi için gerekli yağlama işlemleri yapılmıştır.

Tissot PRS 516 saat tamiri ve bakım işlemleri tamamlandıktan sonra saatin mekanizmasının günlük hassas değerleri Timegrapher isimli cihaz ile ayarlanmıştır.

Tissot PRS 516 saat tamiri ve diğer model Tissot Saat Tamiri işlemlerini için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirisiniz.

Bir yanıt yazın