Tissot Chemin Des Tourelles Otomatik Saat Tamiri – Eta C01.211 Kalibre

0

Tissot T0994273603800 model Eta C01.211 Kalibreli saatimiz koldan çıkarılınca kısa sürede durması şikayetiyle servisimize gelmiştir. Saatin otomatik mekanizmasının tam kurmaması sebebiyle zemberek yeterli güce ulaşamadığından koldan çıkarılınca saat kısa sürede durmaktadır.

Otomatik saatlerde saat hareket ettikçe rotor adı verilen yarım ay şeklindeki parça sayesinde saatin zembereği dolarak saatin çalışması sağlanmaktadır. Bazen saatin yağları kurumaya başladıkça ya da otomatik sisteminde oluşan deformasyonlar sonucunda rotor etkili bir şekilde hareket edemediğinden saatin rezervini tam olarak dolduramamaktadır.

Otomatik saatler, kurmalı saatler ya da pilli saatlerden hangisi olursa olsun hepsinin zamanla bakım işlemi görmesi gerekmektedir. Saatlerin zamanla yağları kuruyabilmekte ya da contaları eskimeye başladıkça su alarak oksitlenmeler oluşmaktadır.

Eta C01.211 Kalibreye sahip Tissot Chemin model saatimizde de yağlar zamanla kurumaya başladığı için saatin mekanizması kurma özelliğini yerine getirememiş. Bu sebeple saatin mekanizması tüm parçalarına ayılarak revizyon işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Tissot Chmin Des Tourelles saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Tissot otomatik saat tamiri ve diğer model Tissot saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Tissot Chemin Des Tourelles Otomatik Saat Tamiri – Eta C01.211 Kalibre


Bir yanıt yazın