Seiko 5 Saat Kadranı Yenileme

0

Seiko 5 Saatlerin zamanında değerinin bilinmemesinden kaynaklı olarak saat kullanıcıları saatlerine düzenli olarak bakım yaptırmadığından ya da dikkatli kullanmadığından zamanla saatlerin kadranları eskimeye ve kadrandaki fosforlar silinmeye başlamış. Bu yıpranmaların en büyük sebebi saatin su geçirmeye başlaması ve bu şekilde kullanılmaya devam edilmesi. Saatin içine giren su uzun süre boyunca dışarı çıkamadığından sürekli nemli olarak kalması saatin mekanizmasına zarar verdiği kadar saatin kadranına, ibrelerine ve fosforlarına da zarar vermekte. 

Halbuki düzenli bakım yapılan saatin contalarıda zamanında değiştiğinde saat sorun çıkarmadan ömürlük kullanılabilir. Günümüzde antikaya verilen değerin artmasıyla mekanik anlamda otomatik saatler ve kurmalı saatlerde ilgi görmeye başlamıştır. Mezatlardan ya da ikinci el satış yapanlardan mekanik saat alıp yenileyip kullanmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Yine bu şekilde saat alıp saat kadranını yeniletmek ve indexlerini yani kadrandaki rakamlarının fosforlarını yeniletmek isteyen müşterimizin saatinin kadranına uygulanan işlemlerin sonucunu aşağıdaki resimlerden inceleyerek sizde saatinizin kadranının yenilenmesi ve kadran fosforlarının yenilenmesi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın