Saatin Saniyesi Çalışmıyor Fakat Saat Çalışıyor !!!

Birçok saat kullanıcısı saatinin saniyesinin durduğunu fakat saatinin düzgün çalıştığını ayarının doğru gittiğini gözlemlemektedir. Kronometreli birçok saatte saatin kadranında 2 adet saniye göstergesi mevcuttur. Bunlardan birincisi saatin saniyesini göstermekte diğeri ise kronometre saniyesini göstermektedir. Fakat bazı modellerde saatin saniyesi normal saatlerdeki gibi akrep ve yelkovanla aynı yerdeyken bazılarında ise saatin kadranının alt kısmında, üst kısmında yada yan kısımlarında küçük bir ibre olarak bulunmaktadır. Bazı saat modellerinde ise saniye göstergesi hiç bulunmadığı için saatin ekranında görünen ibre doğal olarak saatin saniyesi zannedilmektedir.

Kronometreli saatlerde saatin kasasının yan taraflarında kronometreyi başlatıp durdurup ve sıfırlamak için butonlar bulunmaktadır. Genellikle üst tarafta bulunan buton kronometreyi başlatıp durdurur ve alttaki buton ise kronometreyi sıfırlar.

Bazı durumlarda saatin kronometresi arızalanmakta çalışmamakta fakat saat çalışmaktadır. Kronometre saatten bağımsız çalıştığı için saatin ilerleyişine bir etki etmez ve saat düzenli olarak çalışmaya devam eder.

Arızalı kronometreli saatlerinizle ilgili tamir ve bakım için bizimle iletişime geçerek arıza tespiti ve fiyat teklifi alabilirsiniz.