Saat polisaj işlemi bir kaç aşamadan oluşmaktadır. Saat çizik silme işlemi çok özen gösterilmesi gereken ve işlem esnasında dikkat edilmesi gerek bir durumdur. Amatörce yapılan işlemler geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu süreçte saatin kasasındaki çizikleri gidermek için farklı bir malzeme saat kasasını parlatmak için farklı bir malzeme kullanılmaktadır. Her iki işlemlerde farklı fırçalar üzerinde yapılmaktadır.

Öncelikle saatin kasasındaki çiziklerin giderilmesi için çizik giderici materyal ve uygun fırça kullanılmaktadır. 2. aşamada polisaj işlemiyle saatin tekrar ilk günkü haline gelmesi sağlanmaktadır. Elbette bazı saat modelleri mat kasaya sahip olduğu gibi bazıları da mat ve parlak kasaya sahiptir. Bu tarz durumlarda da yine 3. aşamalı bir işlem uygulanarak saatin orijinal görüntüsüne kavuşması sağlanmaktadır.

Her saatin yapısı ve tasarımı farklı olması sebebiyle saat çizik silme işleminde yapılan işlemler ya da aşamalar farklılık gösterebilir. Bazı saatlerin kordonunu ayrımadan parlatılabileceği gibi bazı saatlerin kordonunun her baklası tek tek sökülerek yine tek tek parlatılmaktadır.

Elbette tüm saatlere polisaj işlemi yapılabilir diye kesin birşey söyleyemeyiz.

  • Materyali çelik olmayan saatler
  • Sarı kaplama saatler
  • Döküm materyal saatler
  • Nikelaj kaplı saatlere polisaj işlemi uygulanamamaktadır.

Bu tarz saatlere yapılacak işlemler saate zarar vermektedir.

Tüm bu farklılar sonucunda saate yapılacak işlem süresi ve işlem maliyeti değişmektedir.

Bu sebeple sizde saatinizin kasasında çiziklerini yada camındaki çizikleri sildirmek istiyorsanız iletişim bilgilerimizden saatinizi bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemer sonucunda yapılacak işlemler ve maliyetle ilgili bilgi tarafınıza iletilecektir.

Bir yanıt yazın