Saat Camı Parlatma – Saat Camı Çizik Silme

0

Saat Camı silme işlemi sert polisaj ve yumuşak polisaj olarak 2 aşamalı uygulanmaktadır. İlk aşamada saat camındaki çizikleri gidermek için sert polisaj işlemiyle birlikte uygun materyaller ve devamında saat camını partlatmak için yumuşak işlemler uygulanmaktadır. Saat camı parlatma işlemi organik camlarda uygulanmaktadır. Organik camlar çizilmeye karşı hassas olduklarından en küçük darbelerde çizilebilmektedir. Usta ellerde bu soruna çözüm oluşturarak saatinizin camı ilk günkü haline getirilebilmektedir.

Elbette saat camındaki çizikleri çıkarmak o kadar kolay bir işlemmiş gibi düşünülmemeli. Organik saat camları mineral saat camlarına göre yumuşak olduğundan saat camını silerken kullanılacak malzemeden fırçasına kadar herşey önemlidir. Amatörce yapılan işlemlerde saat camının erimesine kadar yol açacak durumlar olabilir. Burada önemli olan doğru malzemeler kullanılarak işlemin acele edilmeden gerekirse tekrar ederek kademeli olarak yapılması.

Mineral camlarda ise bazı ürünlerde çizikler silinebilmekte bazılarındaysa cam değişimi yapılmaktadır. Mineral camların silme işlemleri daha maliyetli olduğundan bazı modellerde cam değişimi ile sorun çözülmektedir. Mineral saat camları değişik kalınlıklar göstermektedir ve belli bir kalınlığın altıncaki camlarda da yine cam silme işlemi yerine saat camı değişimi uygulanmaktadır.

Eğer kullanmakta olduğunuz bir saatiniz varsa ve camı çizikse saatinizi adresimize ulaştırarak yapılacak işlemler ve maliyetle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın