Panerai Radiomir Black Seal Ceramic Saat Tamir ve Bakım İşlemi

0

Panerai Saat Markasının  Panerai Radiomir Black Seal Ceramic model olan kurmalı mekanizmaya sahip saatimiz fazla kurmaya bağlı zorlanma sebebiyle zembereğin kırılması sonucu servisimize gelmiştir.

Kurmalı mekanizmalı saatlerde, kurma kolu yardımıyla saati kurarken saate gücü sağlayan zemberek yayı kurulma aşamasında gittikçe gerilerek sertleşmeye başlar ve kurma kolu zor döner. Bu durum aynı zamanda bize bu aşamada dikkatli olmamız için bir uyarı olarakta algılanabilir. Bu aşamadan sonra kurma kolunu zorlamaya çalışmak saatin zembereğinin kırılmasına yol açacaktır. Zembereğin sertleşmeye başlamasıyla kurma hareketimizi yavaşlatarak hassas bir şekilde gerdirmeye devam edebiliriz. Sonlara doğru artık kurma kolunun dönmemeye / zorlanmaya başladığını farkettiğimizde kurma işlemini bırakarak saatin çalışmasını takip edebiliriz.

Panerai Radiomir Black Seal Saatin zemberek değişim işlemiyle birlikte mekanizması tamamen sökülerek parçalarına ayrıldıktan sonra temizlik ve yağlama aşamalarından geçirilerek saatin bakım işlemi gerçekleştirilmiştir.


Panerai Radiomir Black Seal Ceramic Saat Tamir ve Bakım İşlemi


Bir yanıt yazın