Omega Quartz Saat Tamiri – Omega 1346 Kalibre

0

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmektedir ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır. Aynı zamanda saatlerin su almasını önleyici contaları da zamanla özelliğini kaybederek nemlenme ya da su alması yol açmakta ve bu durumda oksidasyona sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlarda pilli saatlerde en önemli parçalardan biri olan entegre ( diğer bir tabirle anakart ) üzerinde oksitlenmeler oluşmaktadır.

Omega Quartz saatin Omega 1346 Kalibreli mekanizmasında yağların kuruması ve oksitlenmeler sebebiyle saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik çark sistemine sahip bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Omega pilli saat tamiri ve diğer model Omega quartz tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Omega Quartz Saat Tamiri – Omega 1346 Kalibre 

Bir yanıt yazın