Maurice Lacroix Chronograph Saat Tamiri – Ronda 5040F Kalibre

0

İsviçreli Saat Firması Maurice Lacroix markasının yine İsviçre üretimi olan Ronda 5040F Kalibreye sahip pilli kronometreli modeli kronometre takılması sorunu sebebiyle saat servisimize alınmıştır.

Maurice Lacroix Saatin sorununun çözülebilmesi için mekanizmaya ait tüm parçalar sökülerek temizlik işlemlerinin ardından gerekli noktalarda özel yağlama işlemi uygulanmıştır.

Otomatik saatler, kurmalı saatler ya da pilli saatlerden hangisi olursa olsun hepsinin zamanla bakım işlemi görmesi gerekmektedir. Saatlerin zamanla yağları kuruyabilmekte ya da contaları eskimeye başladıkça su alarak oksitlenmeler oluşmaktadır.

Tüm saatlerde en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Maurice Lacroix Saatin demontaj aşamasında karşılaştığımız sorun mıknatıs çarkına yapışan tozun çarkların ilerleyişini durdurmasıydı. Sorunun giderilmesiyle birlikte montaj işlemi esnasında uygulanan yağlama teknikleriyle saatin tekrar ilk günkü gibi çalışması sağlanmıştır.

Yapılan İşlemler

  • Maurice Lacroix Ronda 5040F Kalibre Saat tamiri ve bakımı
  • Maurice Lacroix Buton, Tepe ve Kapak contaları değişimi
  • Maurice Lacroix Su geçirmezlik testi

Maurice Lacroix Chronograph Saat Tamiri – Ronda 5040F Kalibre


Bir yanıt yazın