Maurice Lacroix Automatic Chronograph Saat Tamiri – ETA 7750 Kalibre

0

Maurice Lacroix Saat markasının yine İsviçre üretimi olan Eta Valjoux 7750 Kalibreye sahip otomatik kronometreli modeli geri kalma ve durma şikayeti sebebiyle servisimize alınmıştır.

Maurice Lacroix otomatik kronometreli saaatin mekanizması tüm parçalarına sökülerek detaylı temizlik işlemlerinden sonra montaj aşamasında gerekli noktalarda yağlama tekniği uygulanarak saatin normal değerlerde çalışması sağlanmıştır.

Otomatik saatler, kurmalı saatler ya da pilli saatlerden hangisi olursa olsun hepsinin zamanla bakım işlemi görmesi gerekmektedir. Saatlerin zamanla yağları kuruyabilmekte ya da contaları eskimeye başladıkça su alarak oksitlenmeler oluşabilmektedir.

Tüm saatlerde en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Maurice Lacroix saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Maurice Lacroix otomatik saat tamiri ve bakım işlemi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Yapılan İşlemler

  • Maurice Lacroix Eta Valjoux 7750 Kalibre Saat tamiri ve bakımı
  • Maurice Lacroix Buton, Tepe ve Kapak contaları değişimi
  • Maurice Lacroix Su geçirmezlik testi
  • Maurice Lacroix Eta Valjoux 7750 Kalibre kalibrasyon ayarı

Maurice Lacroix Automatic Chronograph Saat Tamiri – ETA 7750 Kalibre


Bir yanıt yazın