Casio PRG-40 Ultrsonik Saat Temizliği

0

Günlük kullanımda zamanı gösterdiği kadar temizliğimizi, şıklığımızı ve tarzımızı yansıtan aksesuarlardan birisi olan saatler bileğimizde taşıdığımız için en çok kirlenecek aksesuarlardan birisidir. Buradaki örneğimizde temizliğine dikkat edilmeyen Casio PRG-40 modelinde biriken kirler ve paslar saat yüzeyine yapışarak saatte maalesef çok kötü bir görünüm oluşturmuş.

Özellikler plastik / slikon saatler daha çok kir tutmaktadır. Kirler bu tarz yüzeylerde daha uzun tutunabilir. Bu sebeple saatlerimizi her zaman temiz tutmaya özen göstermeliyiz.

Bu kirlenmeler zamanla bazı deformasyonlara yol açarak butonlarının basmaması, kurma kolunun dönmemesi, pimlerinin paslanması, kasa bezelinin dönmemesi gibi birçok soruna yol açabilir. Bazende saatin contalarına zarar vererek saatin su almaya başlamasına sebep olabilir.

Saatlerin periyodik mekanizma bakımları gibi ara sıra dış temizlik işlemlerine de önem vermek gerekir. Bu temizlik işlemi için en iyi yöntem ultrasonik temizlik işlemidir.

Aşağıdaki resimlerde de görüldüğü üzere casio prg-40 saate uygulanan ultrasonik temizlik neticesinde saatin yüzeyinde tüm kirler yok edildikten sonra camına uygulanan polisaj işlemiyle saat daha temiz bir görünüme kavuşmuştur.

Ultrasonik temizlik ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ultrasonik Saat Temizliği

Bir yanıt yazın