Casio EQB-500RB Edifice Redbull Saat Kapasitör Değişimi

0

Casio markasının özel seri saatlerinden olan Casio Edifice Redbull EQB-500RB modeli yanlış kullanım sonucu saatin kapasitörü (pili) özelliğini kaybetmiştir. 

Solar saatlerin pili kapasitör olarak adlandırılmaktadır ve normal saat pillerinden farklı olarak tek kullanımlık olmayıp şarj edilebilir özelliğe sahiptir. Saat kadranının transparan özelliğe sahip olmasıyla kadran altındaki güneş paneli sayesinde pil şarj olabilmektedir.

Saat firmaları genellikle bu tarz özelliğe sahip saatler için 5-10 yıl arası pil dayanıklılığı taahhüt etmektedir. Tabi ki bu durum kullanıcıya göre ve ortam şartlarına göre değişmektedir. Casio solar saatlerin ve diğer solar saatlerin kullanımındaki en büyük yanlış saatin kullanılmadığı zaman çekmece gibi kapalı ortamda tutulmasıdır. Solar saatler güneş enerjisiyle çalıştığı için aydınlık bir ortamda tutulması gerekmektedir. Kapalı karanlık bir yerde kaldığında belli bir zaman sonra saatin pili boşalacak ve saat duracaktır. Saatin pilinin uzun ömürlü olabilmesi için her zaman saatin kullanma kılavuzunda belirtilen maddelere uymakta fayda vardır.

Casio saat pili ve diğer saat pili (Casio saat kapasitörü) için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın