Breitling Aerospace Evo Saat Tamir ve Bakımı – Eta E10.351 Kalibre

0

Breitling saat markasının Aerospace modelinde bitik pilin beklemesi sonucu pilden çıkan toksik kalıntılar mekanizmaya bulaşmış ve bu sorun entegrede kısa devre oluşturduğu için pilin kısa sürede bitmesi şikayetiyle saat servisimize ulaşmıştır.

Bitik piller çalışır bir sistem üzerinde beklediğinde genellikle akma şeklinde tabir edilen bir korozyona uğrar. Pilden akan atıklar zamanında müdahale edilmezse saatin entegresine ulaşır ve buradan kanser gibi çoğalıp tüm mekanizmaya yayılır.

Oksitlenmenin başında müdahale edildiğinde saatin kurtulması mümkündür fakat çoğu zaman saatler bitik pille uzun zaman bekletildiği için artık kullanılamaz duruma gelmektedir.

Buradaki örneğimizde Breitling Aerospace Evo modelinin Eta E10.351 kalibreli mekanizmasında pilin akması sonucu oluşan oksitlenmeler resimlerde rahatlıkla görülmektedir. Oksitlenmeler entegredeki devre yollarına bulaştığı için kısa devreye sebep olduğundan pilin kısa çabuk bitmesine yol açmaktadır.

Güzel olan yanı bu sorun çok fazla yayılmadan müdahale etmiş olmamızdır. Özel solüsyonlarla oksitlerden arındırılarak temizlenen Breitling Aerospace saatin mekanizması bakım için tüm parçalarına ayrılarak revizyon işlemine alınmıştır. Bu süreçte atılacak her adım çok önemlidir. Oksitler temizlenmeye çalışılırken entegrenin tamamen zarar görmesi kaçınılmazdır.

Bretiling Aerospace saatin tüm parçaları temizlendikten ve oksitlerden arındırıldıktan sonra montaj aşamasında fabrikanın belirlediği noktalara yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi uygulanmaktadır. Breitling Aerospace saat modeli Analog / Dijital bir yapıya sahip olduğundan  saatte çark sistemi de bulunmaktadır.

Çark sistemi bulunan bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Bretiling Aerospace saat bakım onarım işlemlerinden sonra saatin buton ve kapak contaları da değişerek saatin tekrar su geçirmezliği sağlanmıştır.

Breitling Aerospace Evo saat tamiri ve diğer model Bretiling saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Breitling Aerospace Evo Saat Tamir ve Bakımı – Eta E10.351 Kalibre


Bir yanıt yazın