Zenith Defy Classic Open El Primero Saat Tamiri – Zenith 4021 SC Kalibre

0

Zenith Defy Classic Open Heart El Primero model saatin rezerv süresinin kısalması, zemberek sisteminin tam dolmaması sebebiyle oluşan şikayetten ötürü saatin mekanizması bakım / revizyon işlemine alınmıştır.

Uzun süre bakım görmemesi sebebiyle otomatik sistemindeki kurulum işlemini sağlayan çarklarda oluşan kirlenme ve yağların özelliğini kaybetmesi neticesinde saat koldayken verimli şekilde rotor sistemi hareket etmediği için zemberek sistemi tam olarak full konuma ulaşamamaktaydı.

Şikayetler ve izlenimler sebebiyle Zenith Defy El Primero saatin mekanizması parçalarına ayrılarak bakım işlemi uygulanmıştır.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Zenith Defy Classic Open El Primero saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Zenith 4021 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Zenith Defy otomatik saat tamiri ve diğer model Zenith saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Zenith Defy Classic Open El Primero Saat Tamiri – Zenith 4021 SC Kalibre


Bir yanıt yazın