Vacheron Constantin Malte Dual Time Régulateur Saat Tamir ve Bakımı – VC 1206 Kalibre

0

İsviçre’ nin önde gelen saat markalarından Vacheron Constantin firmasının 1206 Kalibreye sahip Vacheron Constantin Malte Dual Time Régulateur modelinin alındığı günden bu güne yaklaşık 10 yıl boyunca bakım görmemesi sebebiyle yağlarının kurumasına bağlı olarak otomatik kısmının sıkışması sonucu saatin mekanizması tam kurulamadığı için yeterli rezerv düzeyine ulaşamadığından saatte geri kalma ve durma şikayetleri meydana gelmiştir.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Vacheron Constantin Regulator saatin 1206 Kalibreli mekanizmasında yağların da kuruması sebebiyle saatin otomatik mekanizması tüm parçalarına ayrılarak temizlik ve yağlama işlemlerinden geçirilmiştir.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Vacheron Constantin saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra 1206 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Vacheron Constantin Malte otomatik saat tamiri ve diğer model Vacheron Constantin saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Vacheron Constantin Malte Dual Time Régulateur Saat Tamir ve Bakımı – VC 1206 Kalibre


Bir yanıt yazın