Su Almış ve Oksitlenmiş Guess Collection Saat Tamiri

0

Su alma sonucu oksitlenmiş olan Guess Collection Erkek Saati bakım için sökülerek saatin makinesi tüm parçalarına ayrılmıştır. Özellikle takvim kısmında görülen oksitlenme takvimin ilerlemesine mani olacak şekilde birikme yapmış. Aslında saat su aldığı zaman hemen oksitlenme yapmaz.

Kullanıcı saati su aldıktan sonra bizden önce başka bir saatçiye götürüp camdaki buharı temizletmiş ve bu şekilde 1 aya yakın süre kullanmış ve tabiki buharlaşma devam etmiş. Müşteri için en kolay ve en ucuz yol olarak görünen bu işlem aslında en zararlı ve en pahalı işlemdir ve servisimizde müşteri talep etse dahi maalesef böyle bir işlem yapmamaktayız. Saat kullanıcıları saatin camındaki buharı sadece cam yüzeyinde olduğunu düşünmektedir. Halbuki camın yüzeyine yansıyan buhar saatin makinesinde biriken suların kolun sıcaklığıyla buharlaşmasından kaynaklanmaktadır.

Saat su aldığında en kısa sürede sökülüp temizlenip tekrar yağlanması gerekmektedir. Saatin içine giren su mekanizmadaki bazı odak noktalardaki yağları saatin mekanizmasına yaymaktadır ve bu da dengesiz yağlanmaya zamanlada oksitlemeye yol açarak saatin durmasına geri kalmasına sebep olmaktadır.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak kullanmakta olduğunuz saate su girdiğinde yapılacaklar ve yapılmayacaklarla ilgili şuradaki yazımızı inceleyebilirsiniz..

Aşağıdaki resimde saatin takvim kısmında beyaz oksit lekeleri rahatlıkla görülmektedir.

Burada da saatin temizlendikten sonraki hali görülmektedir.

Bir yanıt yazın