Steinhart Nav B Chrono II Saat Tamiri – Steinhart ETA 7750 Kalibre

0

Alman menşeli bir saat firması olan Steinhart saat markasının ETA 7750 Kalibreli Mekanizmaya sahip Steinhart Nav B Chrono II modeli düzensiz çalışma şikayetiyle servisimizde işleme alınmıştır.

Tarafımıza gelmeden önce saatin mekanizması farklı bir yerde işlem görmüş ve yapılan işlemlerde maalesef saatin mekanizmasının parçaları temizlenmeden mekanizmaya uygun olmayan yağlama işlemi uygulanmış. Saatin çarkları ve diğer parçaları sökülüp temizlenmeden parçalara dışardan bilinçsizce aşırı miktarda yağ sürülmüş ve bunun neticesinde saat geri kalmaya başlamış

ETA 7750 otomatik kronometreli mekanizmaya sahip modelin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra özel solüsyonlarla mekanizmadaki tüm parçalar tek tek temizlenerek gerekli noktalarda özel isviçre üretimi yağlar ile yağlama işlemleri yapılmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Otomatik ve diğer mekanizmalarda asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Steinhart saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Steinhart Nav B Chrono II saat tamiri ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın