Seiko Velatura Kinetic Direct Drive Saat Tamiri – Seiko 5D44 Kalibre

0

Seiko Saat markasının Kinetic serisinden 5D44 Kalibreli Seiko Velatura Direct Drive modeli durma ve geri kalma şikayetiyle Bursa dan kargo ile servisimize ulaştırılmıştır. Saatin çarklarındaki sıkışma sonucu saat düzensiz çalıştığı için saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak revizyon işleminden geçirilmiştir. Saatin parçaları özel solüsyonlarla temizlenerek gerekli noktalarda yağlama işlemiyle birlikte montajı tamamlanmış ve saat tekrar kullanılabilir hale getirilmiştir.

Seiko 5D44 kalibreli mekanizmanın en güzel özelliklerinden birisi sol taraftaki ibre ile kapasitörün yani pilin şarj durumu ( Reserv Süresi ) görülebilmektedir. Full şarj ile 1 ay reserv süresi bulunan modelde ingilizce kısaltmalarıyla ‘M’ 1 aylık şarj süresi, ‘W’ 1 haftalık şarj süresi, ‘D’ 1 günlük şarj süres ve ’12’ 12 saatlik şarj süresini göstermektedir. Saati günlük kullandıkça saatin şarj süresi artmaktadır. Aksi bir durumda şarj süresi artmıyorsa en büyük olasılıkla saatin kapasitörü bitmiş demektir.

Seiko Velatura Kinetic Saat Tamiri ve diğer Seiko Saat Tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın