Seiko Monaco Flyback 7016-5001 Saat Tamiri – Seiko 7016 Kalibre

0

Japon Saat Üreticisi Seiko Saat firmasının en nadir modellerinden Seiko Monaco Flayback olarak adlandırılan 1970 dönemi yaklaşık 50 yıllık bu saat koldan çıkarılınca kısa sürede durması sebebiyle servisimize ulaşmıştır.

50 yıl önceki teknoloji ile saatin mekanizmasının otomatik olmasının yanında kronometre özelliği bulundurması ve tasarımı onu değerli bir saat modeli haline getirmiştir.

Yaşı itibariyle ve uzun süre bakım görmemesi sebebiyle saatin mekanizmasındaki yağlar kuruduğundan artık saatin mekanik bölümlerinde aşınmalar oluşmaya başlamış. Seiko 7016 Monaco saatin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra tekrar kullanılabilir olan parçalar özel tekniklerle düzeltilip değişmesi gerekenler belirlenerek saat mekanizması revizyona alınmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Seiko 7016-5001 saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Seiko Monaco Otomatik saat tamiri ve diğer Seiko saat bakım ve tamir işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Seiko Monaco Flyback 7016-5001 Saat Tamiri – Seiko 7016 Kalibre


Bir yanıt yazın