Seiko 7T62 Kalibre Saat Tamiri ve Bakımı

0

Seiko’ nun en çok kullandığı kalibrelerden olan ve 70 e yakın parçadan oluşan Seiko 7T62 makineler kronometre ve alarm özelliğine sahiptir. Belirlenen zamanda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere ve 20 saniye boyunca alarmı çalmaktadır.

Saatinin pilini değiştirmek için gelen müşterimizin saatini açıp pilini çıkardığımızda pil yatağında oksitlenmeler olduğunu fark ettik ve kendisine saatin bakıma alınmasını belirttik. Böyle bir durumda pil takıldığı zaman bazen saat çalışır ve masraf etmemek için sadece pili değişsin denebilir fakat bu sefer daha kısa sürede pil kısa devre sonucu akma yapacağından entegreye zarar verecek ve ekstra masraf çıkaracaktır. Alttaki resimlerde de görüldüğü gibi saatin makinesi komple sökülerek pil yatağındaki okistlenmeler ve tüm parçalar gerekli işlemlerden geçilerek temizlenmiş ve yağlanmaları yapılarak tekrar çalışır hale getirilmiştir.

Bir sonraki aşamada gerçekleştirdiğimiz Seiko 7T62 Cam Değişimi / Çizik Silme ve Polisaj İşlemi için buraya bakabilirsiniz.

Seiko 7T62 ve diğer tüm model Seiko saatlerinizin tamiri ve bakımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bakım işlemleri sonrası aşağıdaki bölge temizlenmiş ve saat çalışır duruma getirilmiştir

Bir yanıt yazın